layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Finał Pucharu Polski

2019 09 28 żeglarstwo2W Giżycku w dniach 26-28.09. 2019 r odbywał się Finał Pucharu Polski Klasy Laser w żeglarskiej stolicy Mazur. Świetny występ zanotowały zawodniczki z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Podkarpacie reprezentowały Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula i Aleksandra Mac. Bezkonkurencyjna okazała się Lilly May zdobywając pierwsze miejsce zarówno w finale jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

W Pierwszym dniu  regat bezwietrzna pogoda i brak wyścigów. W piątek w bardzo dobrych  warunkach do żeglowania rozegrano 4, a w sobotę 3 wyścigi.

Znakomicie na koniec sezonu zaprezentowały się zawodniczki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg. Lilly May Niezabitowska, potwierdziła swoją świetną formę w tym sezonie zajmując I miejsce w finale zarówno w klasyfikacji kobiet do lat 16 (KU16) jak i klasyfikacji generalnej, jednocześnie wyniki te umocniły jej pozycję lidera Pucharu Polski w klasie Laser 4,7.

2019 09 28 żeglarstwo1

Przypomnijmy, że Lilly w tym sezonie może się pochwalić również takimi sukcesami jak:

  • III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Europy w Hyeres Laser 4.7 Kobiet U16
  • I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 Laser 4.7
  • I miejsce i Mistrzostwo Polski w olimpijskiej klasie Laser Radial w kategorii Juniorka Młodsza
  • III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski w Sprincie Laser 4.7
  • I miejsce w Pucharze PZŻ

Pozostałe zawodniczki tarnobrzeskiej Kotwicy zajęły również bardzo wysokie miejsca zarówno w finale jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski:

Aleksandra Mac w finale zajęła 8 miejsce do lat 16 i 11 wśród kobiet w ogóle, co dało jej 14 pozycję w klasyfikacji Pucharu Polski.

Aleksandra Bobula w finale zajęła 11 pozycję do lat 16 i 15 wśród kobiet w ogóle, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajęła 6 miejsce.

To znakomite wyniki zważywszy na rywalizację z najlepszymi zawodnikami i klubami żeglarskimi w Polsce i potwierdzenie ogromnej pracy naszych dziewczyn.

W klasie laser 4,7 łącznie startowało 87 zawodników, w klasie Laser Radial - 67 oraz Laser Standard - 21.

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO