layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Sukces Krzysztof ŻYŁKA zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg przywozi dwa medale z Mistrzostw Europy

2019 09 21 tenisMistrzostw Europy - ITTF Para European Championships w tenisie stołowym w Helsingborg (Szwecja) zakończone.

Polska z osiemnastoma medalami wygrywa klasyfikacje medalową! (5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych)

 Świetny wynik osiągnął Krzysztof ŻYŁKA zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Mistrzostwach Europy - ITTF Para European Championships w tenisie stołowym w Helsingborg (Szwecja)
zdobywając 2 medale, srebrny medal w drużynie i Wicemistrzostwo Europy oraz brązowy medal w singlu.

  W turnieju drużynowym w klasie 4 wózki drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA z IKS JEZIORO Tarnobrzeg/Rafał LIS Szansa Start Gdanska  pokonała 2:1 Hiszpanie Javier Francisco LOPEZ SAYAGO/ Miguel RODRIGUEZ-MARTINEZ ,
2:0 Słowację Peter MIHALIK/ Boris TRAVNICEK a w finale ulegli 0:2 faworytom, drużynie Turcji, w której grali nr 1 listy światowej Abdullah OZTURK oraz nr 5 w rankingu Nesim TURAN.

  Wcześniej w turnieju indywidualnym w klasie 4 wózki zdobył brązowy medal i stanął na najniższym miejscu podium wraz z kolegą z drużyny Rafałem Lisem. Złoto i srebro w tej klasie ponownie dla zawodników Tureckich.

  Drugi zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka wraca bez medalu ME, zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym na przeszkodzie stanął Szwed Alexander OHGREN.
W singlu po wyjściu z grupy przegrywa ze Szwedem po zaciętym meczu 2:3.

W turnieju drużynowym w klasie 3 wózki w grze deblowej drużyna Polska Nalepka/Czerwiński prowadzą z Szwedami Victor SJOQVIST/Alexander OHGREN 2:0
i w trzecim secie 10:8, przegrywają jednak tego seta 10:12 i cały mecz deblowy 2:3. W kolejnej grze singlowej meczu Maciej ulega 1:3 Szwedowi i nie wchodzą do strefy medalowej zajmując tylko miejsce 5-8.

  Występ Krzyska to ogromny sukces dla klub IKS, dla Tarnobrzega i niego samego oraz trenera Feliksa Kordysia, który jako trener pomagał zawodnikom na wózkach w Szwecji.
Sukces ten bardzo przybliża go do awansu z rankingu z listy światowej na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO