layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Złoty medal dla Lilly May Niezabitowskiej

regaty

Od 13 do 17 sierpnia odbywała się XXV Olimpiada Młodzieży w Sławie w województwie lubuskim w dyscyplinie żeglarstwo.

Olimpiada będzie długo w pamięci Liily May zawodniczki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg .

Przez 4 dni regat żeglowaliśmy tylko 3 w zmiennych warunkach wietrznych, Podkarpacie i Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg reprezentowały 3 zawodniczki Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula i Aleksandra Mac, po pierwszym dniu nastroje były wspaniałe wyniki to kolejno miejsca: 1Lilly May, 6 Aleksandra Bobula i 13 Aleksandra Mac  w drugim dniu brak wiatru i lekkie rozleniwienie, 3 dzień pokazał zdenerwowanie i mniej czujności Lilly May nie wygrała w tym dniu żadnego wyścigu ale kontrolowała czołówkę i cały czas była na prowadzeniu Ola Bobula spadła na 10 pozycję natomiast Aleksandra Mac odrabiała straty żeglując coraz lepiej awansowała na 13 pozycję.

4 dzień zapowiadał się bezwietrzny i wstępnie tak było oczekiwanie na brzegu przeciągało się aż w końcu sygnał zejścia na wodę.

Dwa wyścigi i było po zawodach Lilly May w ostatnim biegu przypieczętowała swoje mistrzostwo wygrywając na ostatnich metrach przed metą!!! Pozostałe zawodniczki uplasowały się kolejno: Aleksandra Bobula 12 miejsce a Aleksandra Mac 14 lokata. W klasyfikacji klubów tarnobrzeska KOTWICA uplasowała się na 12 miejscu spośród 43 startujących klubów, natomiast w klasyfikacji województw podkarpackie zajęło ex aequo 6 miejsce z województwem małopolskim.

Trener Koordynator Kadr Wojewódzkich Janusz Bobula

Przygotował:
Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO