layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

XIII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg  2019

2019 08 tenisW międzynarodowym XIII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2019 rywalizowali zawodnicy z Irlandii, Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski.


Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej drużynowy w którym startowało 19 drużyn podzielonych na cztery grupy. W pierwszym półfinale turnieju drużyna POL1 Rafał LIS/Krzysztof ŻYŁKA, która w ćwierćfinale 2:1 (3:2, 0:3, 3:0)
pokonała POL2  Maciej NALEPKA/Mariusz CZERWIŃSKI zmierzyła się z drużyną Czech1 Jiri SUCHANEK/Petr SVATOS pokonując ich 2:0 (3:1, 3:0).

W drugim półfinale drużyna Słowacji 1 Alena KANOVA/Boris TRAVNICEK pokonuje 2:0 (3:2, 3:0) Serbie1 Mladen CIRIC / Borys STOILJKOVIC.
W finale spotyka się z faworytami turnieju z drużyną Polski 1 Rafał LIS/Krzysztof ŻYŁKA wygrywając z nimi 2:0 (3:1, 3:0) i tym samym są zwycięzcami turnieju drużynowego.
Trzecie miejsce zajmuje drużyną czeska Jiri SUCHANEK/Petr SVATOS, która 2:1 (3:1, 2:3, 3:1) po ciężkim pojedynku ogrywa Serbów Mladen CIRIC / Borys STOILJKOVIC.

 Turniej drużynowy

  1. 1. Alena KANOVA / Boris TRAVNICEK SVK 1
  2. 2. Rafał LIS / Krzysztof ŻYŁKA POL 1
  3. 3. Jiri SUCHANEK / Petr SVATOS CZE
  4. 4. Mladen CIRIC / Borys STOILJKOVIC SRB 1

5-8. Maciej NALEPKA / Mariusz CZERWIOSKI POL 2

Colin JUDGE / Daniil USTINOV IRL / UKR

Igor LAVRENTJEV / Ivo MELKUS LTU / CZE

Grzegorz PAPIS / Mateusz ROGOWSKI POL 8

Kolejne dwa dni zawodów to rywalizacja w turnieju indywidualnym gdzie zawodniczki i zawodnicy walczyli o podium w siedmiu klasach startowych.
W klasie Open Kobiet zwyciężyła wyraźnie Alena KANOVA reprezentantka Słowacji, pokonując wszystkie swoje przeciwniczki po 3:0.
Drugie miejsce zajęła Serbka Sonja BOGUNOVIC a trzecie Barbara ROMPA.

klasa Open Kobiet
1. Alena KANOVA Słowacja

  1. 2. Sonja BOGUNOVIC Serbia
  2. 3. Barbara ROMPA Polska
  3. 4. Spomenka HABETINKOVA Czechy
  4. 5. Antonina ARSENOVA Rosja

W klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył po raz kolejny Rosjanin Dmitriy Lavrov przed Słowakiem Marianem KAMIEN
i Mateuszem WALSKIM z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
klasa 1

  1. 1. Dmitriy LAVROV Rosja
  2. 2. Marian KAMIEN Słowacja
  3. 3. Mateusz WALSKI Polska

W finale klasy 2 spotkali się ponownie tak jak bywało w poprzednich latach Czech Jiri SUCHANEK i Polak Rafał CZUPER.
Tym razem zwyciężył Rafał pokonując 3:1 (6, -4, 8, 7) swojego przeciwnika. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz JAKIMCZUK pokonując 3:0 (9, 5, 3) Romana GUŁYKA z Ukrainy.

klasa 2
1. Rafał CZUPER Polska

  1. 2. Jiri SUCHANEK Czechy
  2. 3. Tomasz JAKIMCZUK Polska
  3. 4. Roman GULYK Ukraina

Finał klasy 3 to pojedynek reprezentanta Polski Macieja NALEPKI IKS jezioro Tarnobrzeg z Colinem JUDGE z Irlandii debiutującym w turnieju.
Irlandczyk po emocjonującym meczu pokonał Macieja 3:1 (-9, 8, 3, 8). Trzecie miejsce zajął Mariusz CZERWIŃSKI, który wygrał 3:0 (9, 3, 9) z Czechem Petrem SVATOS.

klasa 3
1. Colin JUDGE Irlandia

  1. 2. Maciej NALEPKA Polska
  2. 3. Mariusz CZERWIOSKI Polska
  3. 4. Petr SVATOS Czechy

W finale klasy 4 dochodzi do meczu Rafała LISA z Borisem TRAVNICEK ze Słowacji, w którym młodość wygrywa z doświadczeniem. Boris pokonuje 3:0 (8, 10, 5) Rafała.
Trzecie miejsce zajmuje Michał CZUŁEK po zaciętym pojedynku wygrywa 3:2 (12, -4, -3, 7, 12) z Ilic NEBOJSA z Serbii.

klasa 4
1. Boris TRAVNICEK Słowacja

  1. 2. Rafał LIS Polska
  2. 3. Michał CZUŁEK Polska
  3. 4. Ilic NEBOJSA Serbia

Klasę 5 wygrywa Daniil USTINOV Ukraina (zrobił sobie prezent na 21 urodziny) pokonuje on po wyrównanym i zaciętym meczu 3 :2 (11, -7, 11, -8, 11) doświadczonego Sławomira PRZYBYSZA.

klasa 5
1. Daniil USTINOV Ukraina

  1. 2. Sławomir PRZYBYSZ Polska

A koniec zawodów rozegrano kategorię Open gdzie w jednym półfinale spotkali się Mariusz CZERWIŃSKI, który wcześniej pokonał 3:1 (9, 12, -8, 8) Rafała LISA oraz Irlandczyk Colin JUDGE,
który 3:1 (8, -7, 6, 8) wygrał z Maciejem NALEPKĄ. Mecz półfinałowy to świetna gra Colina i zwycięstwo 3:0 (2, 7, 10) z Mariuszem.
W drugim półfinale tej kategorii spotkali się Słowak Boris TRAVNICEK i Czech Jiri SUCHANEK. Boris wcześniej pokonał Rafała CZUPERA 3:0 (6, 6, 16) a Jiri 3:0 (11, 4, 11) Alene KANOVA.
Drugi półfinał to kolejny zaciekły mecz na wysokim poziomie, w którym  3:2 (-8, 8, -5, 14, 6) TRAVNICEK ogrywa SUCHANKA.

Finał to mecz dwóch przyjaciół Colina JUDGE i Borisa TRAVNICEK mecz pięciosetowy, z którego zwycięsko wychodzi Irlandczyk pokonując 3:2 (6, -7, 8, -7, 6) Słowaka.
Trzecie miejsce zajmuje Jiri SUCHANEK po kolejnym pięciosetowym pojedynku 3:2 (-9, 1, -8, 5, 2) pokonuje Mariusza CZERWIŃSKIEGO.

klasa OPEN
1. Colin JUDGE Irlandia

  1. 2. Boris TRAVNICEK Słowacja
  2. 3. Jiri SUCHANEK Czechy
  3. 4. Mariusz CZERWIŃSKI Polska

Najlepszym zawodnikiem - Most Valuable Player XIII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2019 został Słowak Borisa TRAVNICEK.


Był rok 2014 Boris młody chłopiec wraz z tatą pojawił się w Tarnobrzegu. Już wtedy dało się zauważyć że ma rączkę do tenisa stołowego.
Szesnastolatek z Czech otrzymał wtedy wyróżnienie puchar i nagrodę dla zawodnika zagranicznego (odkryty talent).
Minęło 5 lat i co!? teraz wygrywa turniej drużynowy, jest najlepszy w klasie 4 i drugi w Open. Rozwija się doskonale jest 19 w rankingu światowym w klasie 4, pokonał wielu zawodników w Europie i Świecie.
Reprezentuje teraz Słowację indywidualnie i w drużynie.

Najlepszym zawodnikiem zagranicznym - The best foreign player XIII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2019 został Irlandczyk Colin JUDGE.
Colin przyjechał z Irlandii przez Słowację by zadebiutować w zawodach w Tarnobrzegu. Mistrz Europy z 2017 roku wygrywa klasę 3, wygrywa Open jest 5-8 w drużynie (z Daniil USTINOV Ukraina), debiut wymarzony.
Podziwiam go, że mimo tak dużego „kalectwa” (brak prawej ręki i obu nóg) jeździ po Europie i Świecie i pokazuje wielu osobom, że można.
Sympatyczny młody facet z zielonej wyspy, gra świetnie (mimo kontrowersji w jego grze) jest już 14 w rankingu światowym i myślę, że zamiesza w klasie 3. Brawo Colin, gratulacje

Najlepszym zawodnikiem, który osiągał najlepsze wyniki w Tarnobrzegu w Turniejach w Tenisie Stołowym na Wózkach (lata 2007-2019) na 15 lecie IKS JEZIORO Tarnobrzeg został Rafał LIS,
który jednym punktem wyprzedził Krzysztofa ŻYŁKĘ z IKS-u. W tym zawodach Rafał zajmuje drugie miejsce w turnieju drużynowym i drugie w klasie 4.

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział Sportu



MSiT LOGO