layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km - Mielec 2019

2019 06 laJuż 22 czerwca do Mielca zawitają najlepsi polscy chodziarze. Kobiety i mężczyźni będą walczyć o tytuł championa naszego kraju w ramach PZLA Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km.

Areną zmagań będzie widowiskowa i bardzo szybka trasa usytuowana na Al. Niepodległości, znana mieleckiej społeczności z rozgrywanego w poprzednich latach Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego na 3 km.

To pierwsza taka impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski w Mielcu po 2000 roku, gdzie nasi mieleccy zawodnicy (Katarzyna Zdziebło, Paulina Buziak-Śmiatacz i Rafał Augustyn – wszyscy LKS Stal Mielec) będą mogli zaprezentować się przed własną, mielecką publicznością. W roli faworytki do złotego medalu stawiana jest tegoroczna liderka polskich tabel na 20 km (1:32:03) - mielczanka Katarzyna Zdziebło, ale z pewnością będzie na nią naciskać Agnieszka Yarokhau (AZS AWF Kraków), która po powrocie z urlopu macierzyńskiego została aktualną, halową mistrzynią Polski (rekord życiowy na 20 km - 1:30:50). Wśród mężczyzn pretendentem do złota będzie ponownie Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice), zwycięzca dwóch poprzednich edycji mistrzostw (2017, 2018). Z kolei nasz specjalista od dystansu 50 km - Rafał Augustyn będzie jednym z potencjalnych kandydatów do pozycji medalowej na krótszym dystansie.

Kibice i sympatycy chodu sportowego, którzy pojawią się w sobotę 22 czerwca
o 18:45 będą świadkami rywalizacji na wysokim poziomie. Wszystko to za sprawą rangi zawodów, które są oficjalną kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata w Doha oraz przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Organizatorzy zapewniając międzynarodową obsadę sędziowską sprawili, iż zawody mają charakter otwarty i wezmą w nich udział również zagraniczni zawodnicy. Będą oni mogli liczyć na uzyskanie wskaźników na najważniejsze, zbliżające się imprezy międzynarodowe. Z zagranicznych zawodników
i zawodniczek na starcie powinni pojawić się reprezentanci z naszego kontynentu – m.in. Grecji oraz Węgier, ale również zawodnicy z tak odległych państw jak Wenezuela, Republika Południowej Afryki czy Stanów Zjednoczonych. W walce o zwycięstwo w zawodach z naszymi rodzimymi zawodnikami powinien z pewnością liczyć się przedstawiciel Afryki – Lebogang Shange, który legitymuje się najlepszym rekordem życiowym na poziomie 1:19:18 (4. miejsce na MŚ w Londynie 2017). Z kolei u kobiet Kovács Barbara z Węgier winna wspólnie z polskimi zawodniczkami nadawać tempo wyścigu. Łącznie grupa ponad 11-cioro olimpijczyków powinna zapewnić bardzo ciekawe widowisko w centrum naszego miasta.

Organizatorem wydarzenia jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, który przewidział również dystans 5 km dla młodzieży, który poprzedzi rywalizację o krajowy czempionat. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent Miasta Mielca – Jacek Wiśniewski, natomiast status partnera otrzymało Województwo Podkarpackie, Gmina Miejska Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.MSiT LOGO