layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Trzy medale tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w World Tour - Para Polish Open 2019

2019 06 01 tenisPo 10 latach przerwy – Polska ponownie była organizatorem turnieju rankingowego World Tour - Para Polish Open 2019 we Władysławowie gdzie wystąpili tenisiści stołowi z całego Świata walczących o punkty do rankingu kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

Wśród nich Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym a w niej dwaj zawodnicy na wózkach z IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka w klasie 3 i Krzysztof Żyłka w klasie 4. 

Władysławowo to kolejne bardzo udane zawody w tym roku, z których zawodnicy IKS-u przywożą medale, w tym przypadku trzy medale (złoty i dwa brązowe).

W turnieju drużynowym Para Polish Open 2019 w klasie 4 drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA/Rafał LIS wróciła z Władysławowa ze złotym medalem.
Pokonali oni 2:0 drużynę Rumunii i 2:1 Chile. W półfinale 2:1 Tajwan 1 a w finale 2:1 drużynę Słowacji.

W klasie 3 drużyna Polska Maciej NALEPKA/Mariusz CZERWIŃSKI zakończyła zawody z brązowym medalem.
Pokonali 2:1 drużynę urugwajsko-litewską, przegrali 1:2 z Francuzami i 2:1 wygrali z Włochami. W pojedynku o finał 2:0 ulegli drużynie z Niemiec.

W turnieju indywidualnym Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 wygrał po 3:1 z Chilijczykiem Maximiliano RODRIGUEZ AVILA i Chorwatem Tomislav SPALJ oraz 3:0 z Japończykiem Genki SAITO.

Zajmuje pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 zmierzył się ze Słowakiem Peterem MIHALIK, którego pokonał 3:2. W walce o finał przegrał 0:3 z Turkiem Nesim TURAN i tym samym zdobył brązowy medal.

Natomiast Maciej NALEPKA w singlu w klasie 3 wygrał 3:1 z Rumunem Ioan DIRLEA i po 3:0 z Jordańczykiem Osama ABU JAME oraz Litwinem Igor LAVRENTJEV.
Zajmuje pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 turnieju pechowo przegrał po zaciętej walce 2:3 pojedynek o wejście do strefy medalowej z Niemcem Janem GUERTLER.
Szkoda bo medal był tak blisko ale jest miejsce 5-8.

W czerwcowym rankingu, który ukazał się zaraz po Para Polish Open 2019 w klasie 4 Krzysztof ŻYŁKA jest 9 na liście światowej i 4 w Europie.
Natomiast w klasie 3 Maciej NALEPKA jest również 9 na liście światowej i 6 w Europie.

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO