layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin PRZEŁĘCZ CUP i Otwarte Mistrzostwa Białorusi 

2019 04 06 karateW dniu 6 kwietnia 2019 r. w Dukli Krośnieński Klub Kyokushin Karate dojo Dukla, prowadzonego przez sensei Marka Sawczuka, zorganizował II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin PRZEŁĘCZ CUP. Współorganizatorami Turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, MOSiR Dukla.

Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i TVP3 Rzeszów.

Uroczystego otwarcia dokonała pani Maria Kurowska Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Zbigniew Zieliński. W Turnieju wzięło udział 164 zawodników z 11 klubów.

Drużynowo:

  1. Krosno – 108 pkt.
  2. Chrzanów - 66 pkt.
  3. Ruda Śląska – 63 pkt.
  4. Zamość – 26 pkt.
  5. Przeworsk – 22 pkt.
  6. Lublin – 18 pkt.
  7. Myślenice – 17 pkt.
  8. Siemianowice - 10 pkt.
  9.  

W dniach 5 -7 kwietnia 2019r. w Mińsku odbył się Belarus Open Cup – Otwarte Mistrzostwa  Białorusi. Krośnieński Klub Kyokushin Karate godnie reprezentował Aleks Łączak, który w kategorii kata, na 36 startujących,  zajął szóste miejsce, zaś w kumite (24 startujących) uplasował się na wysokim, czwartym miejscu. Aleks, na białoruskich matach, stoczył trzy wygrane pojedynki (pierwsza walka przez ippon), niestety w walce o finał musiał uznać wyższość przeciwnika.

Warto podkreślić, iż przegrane walki o strefę medalową nie były rozstrzygnięte przez ippon czy wazari, tylko wskazanie sędziów. Mimo, że Aleks nie wskoczył na medalowy stopień podium, to zdobył coś równie cennego – doświadczenie w walkach z zawodnikami „ze wschodu”, co, jak wiadomo jest bezcennym i procentującym w przyszłości, doświadczeniem.

Opracował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO