layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Makroregionu Południowego

2019 03 30 karate30 marca w hali ZSL w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W turniejach startowało łącznie 243 zawodników z 34 klubów z Małopolski Podkarpacia i województwa Świętokrzyskiego zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był Shihan Robert Kopciowski z Wieliczki, a organizatorem Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez Shihan Dariusza Burdę (WKB Poland).

Turnieje odbywały się według przepisów PZK, rywalizowano w konkurencjach kata (układy formalne) i kumite (walka). Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy leżajskiego Klubu, którzy zdobyli łącznie 17 medali w tym: 5 złotych 5 srebrnych i 7 brązowych oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu i czwarte miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Dodatkowo puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju ufundowany przez Posła Jerzego Paula trafił do rąk Oliwii Wojtas, zaś puchar od Starosty Leżajskiego otrzymała Natalia Kondeusz, a Puchar Burmistrza przyznany został Mateuszowi Ner.

Turniej został  zrealizowany  z pomocą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego  w Rzeszowie, Podkarpackiej Federacji Sportu i Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://karatelezajsk.pl/mistrzostwa-makroregionu-poludniowego-i-miedzywojewodzkie-mistrzostwa-mlodzikow-2/

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO