layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Dwa Turnieje Karate

2018 11 03 karate3 listopada 2018r. w Gorzycach odbył się XI Powiatowy Turniej Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy był Gorzycki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Ostrowskiego.

W zawodach udział wzięło 115 karateka z okolicznych klubów karate, w śród których była również ekipa zawodników z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.

Reprezentanci leżajskiego Klubu zdobyli jedenaście pierwszych, trzy drugie i dziesięć trzecich miejsc na podium.

Opiekunem naszych zawodników był shihan Dariusz Burda zaś sędziami sensei Piotr Jeziorowski, senpai Natalia Kondeusz i Anna Szczuka.

27 października 2018 roku w hali GOSiR w Wilkowicach (Bielsko Biała), odbył się międzynarodowy turniej karate Grand Prix Beskidów, w którym 187 zawodników z 18 klubów z Polski, Łotwy i Ukrainy rywalizowało w konkurencji kumite i kata.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy zdobyli 7 punktowanych miejsc. Zawodniczki Julia Winiarska, Amelia Wańczyk i Julia Sajdłowska zdobyły w swoich kategoriach drugie miejsca, na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Hubert Kyc, Gabriela Wanat i Aleksandra Koszałka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Emilia Paszek, która wygrywając trzy walki przed czasem w kumite młodziczek – 45 kg zdobyła pierwsze miejsce.     Emilka w pierwszym pojedynku przez ippon (kopnięcie na głowę mawashi geri jodan i hiza geri) pokonała Aurèlija Auguste Marię z Łotwy, drugą walkę wygrała przez ippon (kopnięciem mae geri) z Justyną Brzuska reprezentantką klubu Kumite Jastrzębie, a w trzecim pojedynku rozgromiła zawodniczkę Šlahta Ksenija z Łotwy.

Opiekunem  zawodników był shihan Dariusz Burda

Więcej informacji na www.karate.lezajsk.pl

Opracował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO