layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Ogólnopolski Turniej Dzieci

2018 10 20 badminton Podkarpacki CUP zawodnicy20 października 2018 r. w Żyrakowie  odbył się drugi  z czterech  Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych w Badmintonie- Podkarpacki CUP 2018 . Podobnie jak pierwszy turniej ta  sportowa impreza, przyciągnęła  tym razem 116 zawodników z 22 klubów wraz z trenerami oraz wielu kibiców.

Turniej był dofinansowany przez Ministerstwo Spotu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Związek  Badmintona. Gospodarzem i współorganizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Orbitek Straszęcin. Turniej otworzył  Prezes Podkarpackiego Związku  Badmintona Andrzej Rachwał. Podobnie jak w poprzednim turnieju rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play nad którą czuwał sędzia główny zawodów Piotr Skrzek z Dębicy.

W poszczególnych kategoriach miejsca medalowe zajęli:

Kategoria Dzieci:

Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce: Maja Zmarz (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle)
2 miejsce: Maria Jędrusik (ULKS Lotka gm. Olsztyn)

Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce: Aleksander Bandrowicz (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)
2 miejsce: Karol Pyrlik (MKS Spartakus Niepołomice)
3 miejsce: Karol Konieczny (AGH Kraków) i Ignacy Wiśniowski (MKS Skarbek Gogołów)

Kategoria Żaków:

Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce: Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl)
2 miejsce: Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)
3 miejsce: Maja Zmarz (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) i  Oliwia Kanik (ULKS Lotka gm. Olsztyn)

Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce: Oskar Gwożdziwski (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
2 miejsce: Mikołaj Krystek (Orbitek Straszęcin)
3 miejsce: Paweł Zwinka i Kacper Tyrpin (Orbitek Straszęcin)

Kategoria Młodzik Młodszy:

Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce: Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)
3 miejsce: Aleksandra Kurkiewicz (AZSAGH Kraków) i Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)

Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce: Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Adam Konieczny (AZSAGH Kraków)
3 miejsce: Brajan Płoszczyca (UKS Unia Bieruń) i Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)

Gra podwójna dziewcząt:
1 miejsce: Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Agata Kozicka / Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)
3 miejsce: Hanna Stachera / Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)

Gra podwójna chłopców:
1 miejsce: Artur Molak/ Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)/Maciej Zmarz (Beninca Kędzierzyn Koźle)
3 miejsce: Bartosz Kufel (Orbitek Straszęcin)/ Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)

Gra mieszana:
1 miejsce: Damian Zimnol/ Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Artur Molak/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
3 miejsce: Maciej Zmarz (Beninca Kędzierzyn Koźle)/ Liliana Zgryza (UKS Junior Wrzosowa) i Brajan Płaszczyca/Agata Kozicka (UKS Unia Bieruń)

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział Sportu



MSiT LOGO