layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Oliwia Krupa Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych Kyokushin Karate

2018 10 20 karateW dniu 20 października 2018 r., w Tarnowskich Górach, odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Open Seniorów i Juniorów Młodszych (14-15 lat) zorganizowane przez Tarnogórski Klub Sportowy Karate  prowadzony przez shihan Bogdana Lubosa.

Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibóg. W mistrzostwach wystartowało 241 zawodników z 81 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało czworo zawodników: trzech juniorów młodszych (kata i kumite), jeden senior (kata) oraz shihan Roman Woźniak w roli trenera i sędziego.

Bezapelacyjnie największy sukces osiągnęła Oliwia Krupa, która w konkurencji kata sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski. Po pierwszej turze, w której zawodniczki wykonywały pinian sono ni, objęła prowadzenie wśród trzydziestu pięciu startujących zawodniczek i po pokazowym wykonaniu tsuki no kata w drugiej turze mogła świętować zdobycie prestiżowego tytułu Mistrzyni. Sięgając po upragnione złoto Oliwka pokazała, iż poświęcenie czasu, zaangażowanie podczas treningów i ciężka praca, przekładają się na sukcesy na mistrzowskim poziomie.

O braku szczęścia może mówić Wiktoria Bilska, startująca w tej samej kategorii kata, co Oliwia, której do podium zabrakło 0.3 punktu. Ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu.

Jedyny senior, Kryspin Paradysz, awansował do II tury w której, po wykonaniu sushi ho, zajął ósme miejsce.

Korneliusz Paradysz, w mocno obsadzonej kategorii (ponad czterdziestu zawodników w kata) zajął dziesiąte miejsce. W kumite uległ późniejszemu mistrzowi i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Wielkie brawa dla całej startującej czwórki – dziękujemy za walkę i niezapomniane emocje!

 

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO