wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Świata

2018 07 sumoHistorycznym sukcesem  zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów w Sumo, które odbyły się w dniach 20-22 lipca w tajwańskim Taoyun. Przedstawiciele  klubów z naszego województwa, którzy znaleźli się w składzie reprezentacji kraju zdobyli aż 6 medali.

W grupie seniorów Jacek Piersiak z Sumoki Rzeszów zdobył srebrny medal w kategorii open oraz brązowy w turnieju drużynowym. Brąz w kategorii do 65kg wywalczyła Magdalena Macios z LUKS Lubzina. W grupie juniorów medal brązowy wywalczył w kategorii do 80kg Adrian Gondek z Lubziny. Tuż za podium na piątej pozycji sklasyfikowany został jego kolega klubowy Jakub Nowakowski w kategorii do 100kg. Jakub i Adrian wywalczyli medale brązowe w turnieju drużynowym.