layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Warcaby - V Mistrzostwa Polski Dzieci

warcaby dzieci

W Szubinie k. Bydgoszczy zakończyły się V Mistrzostwa Polski Dzieci w kategoriach wiekowych 2012 i młodsi oraz 2010 i młodsi. Tym razem również dorobkiem medalowym wzbogacili się warcabiści z powiatu lubaczowskiego. Wystartowali zawodnicy z 3 klubów: Sekcji Warcabowej  Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików, Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce oraz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Libero” Basznia Dolna.

Wszyscy zdobyli medale a klasyfikację medalową mistrzostw Polski wygrali warcabiści z Starego Dzikowa. Rozdano 4 komplety medali (12 sztuk) z czego połowę zdobyli warcabiści z naszego regionu. Wyższe kategorie warcabowe zdobyli: Łukasz Śliwa i Michał Halesiak (obaj Stary Dzików).

Wszystko wskazuje, że w roku przyszłym impreza ta powróci do naszego województwa a jeszcze w tym roku będziemy pasjonować się grą warcabistów polskich w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w okresie 29.09-8.10.2018 roku w Horyńcu-Zdroju. Wśród wielu krajowych ekip zobaczymy miedzy innymi dla nas bardzo egzotyczne jak Chiny, Mongolia, Turcja, Kazachstan czy Surinam ale także Rosję, Holandię, Litwę, Łotwę, Białoruś, Francję, Estonię, Ukrainę, Włochy oraz 2 reprezentacje z Polski .

Oto końcowa klasyfikacja (medaliści oraz miejsca pozostałych podkarpackich zawodników):