layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Puchar Świata

2018 06 10 pływanieW dniach 7-10 czerwca na zawodach pływackich Pucharu Świata World Para Swimming Berlin 2018  reprezentujący Tarnobrzeg, paraolimpijczyk Jacek Czech zdobył dwa medale w grupie startowej S2 ; złoty na dystansie 100m stylem dowolnym i srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Zdobyte medale tym bardziej cieszą, że zawodnik podczas czwartkowego treningu doznał kontuzji prawego przedramienia w wyniku kolizji na torze pływackim z innym zawodnikiem, który przez nieuwagę wpadł na Jacka.

Ręka spuchła i w ogóle zawodnik nie mógł jej wyprostować, jego występ więc stał pod znakiem zapytania. Dzięki szybkiej pomocy kadrowego fizjoterapeuty i intensywnej rehabilitacji udało się jednak wygrać z czasem i na tyle ile to było możliwe przygotować Jacka do startów w Berlinie.

Za tydzień czekają go  kolejne starty , tym razem na Mistrzostwach Polski w Łodzi. Mamy nadzieję, że Jacek będzie w pełni sił i zdobędzie kolejne medale.

Jacek  Czech  będzie również walczył o przepustkę na sierpniowe Mistrzostwa Europy w pływaniu Dublin 2018. Trzymamy kciuki za udane starty naszego reprezentanta.

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO