layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Akademickie Mistrzostwa Polski

2018 05 12 karate amp

12 maja 2018 roku w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W turnieju brało udział 102 zawodników z 36 uczelni z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając złoty i srebrny medal tych mistrzostw.

Julia Żak, reprezentująca Uniwersytet Jagielloński wywalczyła złoto w kategorii -60 kg. Julia w pięknym stylu wygrała dwie walki przed czasem przez ipon techniką mawashi geri jodan. Warto w tym miejscu dodać, że jest to już trzeci złoty medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Julię w odstępie 6 miesięcy. Na swoim koncie ma zdobyty złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w 2017r. oraz Mistrzostwo Polski seniorek wywalczone 21 kwietnia 2018 w Limanowej.

Druga nasza zawodniczka Izabela Dec po wygranych dwóch pojedynkach przez wazari uplasowała się na 2 miejscu. Decyzją trenera sensei Dariusza Burdy ze względu na kontuzję nabytą w eliminacjach Iza odpuściła walkę finałową. Był to ostatni sprawdzian przed

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO