layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Ogromny sukces zawodniczki Leżajskiego klubu Kyokushin Karate w Mistrzostwach Polski Seniorów!

2018 04 karatePo niedawnym zdobytym złotym medalu 13 letniej Oliwii Wojtas w Mistrzostwach Europy w Erywaniu (Armenia) - tym razem mamy złoto Juli Żak w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Karate Kyokushin Julia Żak wygrała trzy walki. Pierwszą – z Klaudią Krocz – przez wskazanie sędziów, drugą – z Sabiną Lach – poprzez ippon, po upływie połowy regulaminowego czasu walki w półfinale, czyli trzech minut. Ostatni i najcięższy pojedynek stoczyła z Natalią Wódką. Po upływie trzech minut walki sędziowie nie byli w stanie stwierdzić przewagi u żadnej z przeciwniczek, co poskutkowało dwuminutową dogrywką, która również nie zadecydowała o zwycięstwie żadnej z dziewczyn.

Dopiero po kolejnych dwóch minutach walki Julii udało zdobyć się waza-ari poprzez wykonanie techniki mawashi geri na strefę jodan, co zadecydowało o jej wygranej. Ponadto, podczas turnieju zawodniczka pomyślnie przeszła test Tameshiwari (łamania desek), obowiązkowy dla każdego zawodnika, który zakwalifikował się do finałowej czwórki.

Decyzją sędziów, oprócz zaszczytnego pierwszego miejsca, Julia otrzymała dodatkowo tytuł Najlepszej Zawodniczki turnieju. Warto w tym miejscu dodać, że Julka na swoim koncie ma zdobyty złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w 2017r. , 3 miejsce w Mistrzostwach Europy seniorek oraz złoty medal w Pucharze Polski Juniorów. Jako juniorka wielokrotnie stawała na najwyższym podium w różnych zawodach karate rangi mistrzowskiej w Białorusi, Mołdawii i Hiszpanii.

Mniej szczęścia w losowaniu miała  najbardziej utytułowana zawodniczka Izabela Dec, która już w pierwszej walce trafiła na bardzo mocną zawodniczkę Natalię Wódka z klubu Ippon Konstańcin Jeziorna.

Niestety przeciwniczka - Natalia Wódka okazała się lepsza. Trafne i szybkie mae geri trochę wybiły ją z rytmu. Sędziowie zdecydowali wyższość Natalii.

45 Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów z udziałem 112 zawodników reprezentujących 54 kluby Karate z terenu całej Polski  odbyły się 21 kwietnia 2018 w Limanowej.

 

Przygotował Marek Grzesik Oddział SportuMSiT LOGO