layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

STUPOLOWI WARCABIŚCI Z MEDALAMI MISTRZOSTW POLSKI

W Szczyrku rozegrano XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych, które  były kwalifikacją do Młodzieżowych Mistrzostw Europy (Litwa, 31.07.-9.08.2018) i Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych (50+) gdzie mistrzem Polski został Piotr Paluch (Unia).

W ramach mistrzostw podczas 5-dniowego pobytu rozegrano grę klasyczną (czas gry 90 minut na zawodnika), aktywną (20 minut) i błyskawiczną (5 minut). Z naszego regionu startowało 4 kluby warcabowe zdobywając 24 medali tj. prawie 1/3  możliwych do zdobycia: Ludowy Klub Sportowy „Unia” Horyniec-Zdrój (12), Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Basznia Dolna (8), Stowarzyszenie Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce i Sekcja Warcabowa Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików (1). W klasyfikacji medalowej mistrzostw Unia uplasowała się na 3 miejscu, Libero – 5, Orzeł – 6 a SW Pomóżmy Razem – 15.

Link do galerii (Jan Artymowicz): https://photos.app.goo.gl/m5Bfs1UA1OGpjcIf2

XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów – gra klasyczna:

- kategoria do lat 10 chłopców:

1 miejsce i złoty medal – Filip Kalmuk (Czarni)

3 miejsce i brązowy medal – Mateusz Hanasiewicz (Libero)

- kategoria do lat 10 dziewcząt:

3 miejsce i brązowy medal – Jagoda Kozicka (SW Pomóżmy Razem)

- kategoria do lat 13 dziewcząt:

2 miejsce i srebrny medal – Klara Kornaga (Unia)

3 miejsce i brązowy medal – Kinga Krzych (Libero)

- kategoria do lat 16 dziewcząt:

1 miejsce i złoty medal – Zuzanna Bosak (Libero)

- kategoria do lat 19 dziewcząt:

3 miejsce i brązowy medal – Klaudia Zaborniak (Unia)

- kategoria do lat 19 chłopców:

3 miejsce i brązowy medal – Jakub Gazda (Unia)

- kategoria do lat 23 chłopców:

2 miejsce i srebrny medal – Wojciech Wołczak (Czarni)

XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów – gra aktywna:

- kategoria do lat 10 chłopców:

2 miejsce i srebrny medal – Sebastian Młodowiec (Libero)

- kategoria do lat 10 dziewcząt:

2 miejsce i srebrny medal – Julia Banaś (Libero)

3 miejsce i brązowy medal – Wiktoria Haliniak (Libero)

- kategoria do lat 13 dziewcząt:

2 miejsce i srebrny medal – Klara Kornaga (Unia)

- kategoria do lat 19 dziewcząt:

3 miejsce i brązowy medal – Klaudia Zaborniak (Unia)

- kategoria do lat 19 chłopców:

1 miejsce i złoty medal – Jakub Gazda (Unia)

- kategoria do lat 23 chłopców:

1 miejsce i złoty medal – Wojciech Wołczak (Czarni)

XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów – gra błyskawiczna:

- kategoria do lat 10 chłopców:

3 miejsce i brązowy medal – Mateusz Hanasiewicz (Libero)

- kategoria do lat 10 dziewcząt:

1 miejsce i złoty medal – Julia Banaś (Libero)

- kategoria do lat 13 dziewcząt:

2 miejsce i srebrny medal – Klara Kornaga (Unia)

3 miejsce i brązowy medal – Kinga Hulak (Unia)

- kategoria do lat 19 dziewcząt:

3 miejsce i brązowy medal – Klaudia Zaborniak (Unia)

- kategoria do lat 19 chłopców:

1 miejsce i złoty medal – Jakub Gazda (Unia)

- kategoria do lat 23 dziewcząt:

1 miejsce i złoty medal – Natalia Zaborniak (Unia)

- kategoria do lat 23 chłopców:

2 miejsce i srebrny medal – Wiktor Nesterak (Unia)

                               Przygotował

Marek Grzesik
Oddział Sportu



MSiT LOGO