layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

IV Puchar Podkarpacia w Jaśle 2 grudnia 2017 r.

1 karateDnia 2 grudnia 2017r. w Jaśle odbył się IV Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihana Tadeusza Krygowskiego, a współorganizatorem Podkarpacki Okręgowy Związek Karate.

 

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji (kata i kumite) 286 zawodników z 14 klubów czuwał, jako sędzia główny, shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 37 zawodników - nie sposób opisać występ każdego z nich, więc tym razem relacja w skrócie a wszystkie miejsca medalowe w tabeli. 

Wiktoria Bilska i Jakub Prajsnar zdobywając po dwa złote medale potwierdzili, iż na Podkarpaciu nie mają sobie równych – taki sam wynik uzyskali również na majowych Mistrzostwach Podkarpacia. 

Po dwa medale wywalczyli także Blanka Trybus, Aleks Łączak, Dominik Bilski i Oliwia Krupa.

Na wyróżnienie zasłużyła Zosia Pitera, która wygrywając pięć walk (w tym trzy przed czasem) potwierdziła powrót do formy i w imponującym stylu zdobyła złoto.

Szczególne słowa pochwały dla Kariny Korony, która ważąc 28 kg, startowała w kategorii +27 kg (jej konkurentki były cięższe nawet o 21 kg) i po czterech walkach stanęła na najwyższym stopniu podium.

Bardzo udany debiut Marceliny Grzywacz, naszej najmłodszej reprezentantki (kategoria 6-7 lat), która wywalczyła brąz w kumite.

Indywidualnie zdobyliśmy 26 pucharów i 2. miejsce drużynowo.

Komplet wyników - kumite

Tabela medalowa

Zawodnik kumite kata
Bilska Wiktoria 1 1
Prajsnar Jakub 1 1
Łączak Aleks 1 2
Trybus Blanka 1 2
Korona Karina 1  
Pitera Zofia 1  
Paradysz Korneliusz   1
Śmietana Jolanta   1
Bilski Dominik 3 2
Dobrzański Patryk 2  
Krupa Oliwia 3 3
Bernacki Szymon 3  
Bożek Gracjan 3  
Grzywacz Marcelina 3  
Frankiewicz Katarzyna 3  
Kasprzyk Gabriela 3  
Kasza Jakub 3  
Ornalik Konrad 3  
Wajda Maja 3  
Szyndak Aleksandra   3
     

Z Klubu startowali również: Emilia Gazda, Emilia Frankiewicz, Izabela Mielech, Dagmara Woźniak, Alan Bożek, Kacper Dobrzański, Miłosz Kopeć, Rafał Kuczek, Wiktor Niepokój, Jakub Fornalik, Karol Paradysz, Antoni Przybyła, Mariusz Środoń, Maciej Szybiak. Maksymilian Turek, Łukasz Wilk, Kacper Wróbel.

Klasyfikacja drużynowa:

1.      Jasielski KKK           113 pkt.

2.      Krośnieński KKK       74 pkt.

3.      CSWiS Leżajsk         46 pkt.

4.      Tarnobrzeski KKK     26 pkt.

5.      BUDO Krosno           24 pkt.

6.      Przeworski KKK        19 pkt.

7.      Gorzycki KKK           18 pkt.

8.      Dębicki KKK             15 pkt.

9.      Przemyski KKK        11 pkt.

10.  Brzozowski KKK         8 pkt.

11.  UKS Brzostek             7 pkt.

12.  Kolbuszowski KKK      7 pkt.

13.  KKK Ropczyce           3 pkt.

14.  Mielecki KKK             1 pkt.

Opracował 

Marek Grzesik
Oddział Sportu ​
 



MSiT LOGO