layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Karate - Kryspin Paradysz Wicemistrzem Polski Młodzieżowców

karate mp mlodziezowcowW dniu 12 listopada 2016 r. Szczecinecki Klub Kyokushin Karate zorganizował XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 122 zawodników (roczniki 1995, 1996, 1997, 1998) z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentował Kryspin Paradysz, dla którego był to debiut w startach młodzieżowców. Utytułowany zawodnik wziął udział w rywalizacjach kata i kumite. Po pierwszej rundzie kata zajmował 3. miejsce, by ostatecznie uplasować się na 5. pozycji. Natomiast w kumite, Kryspin potwierdził swój bardzo wysoki poziom wyszkolenia, pokonując przez ippon w pierwszej walce doświadczonego zawodnika efektownym i niezwykle trudnym "nożycowym" mawashi geri jodan. Drugą walkę, również przed czasem, Kryspin rozstrzygnął na swoją korzyść. W finale, pomimo wykonania skutecznego  kopnięcia ushiro geri, nasz zawodnik dostał niesłuszne upomnienie i w rezultacie musiał uznać wyższość przeciwnika po werdykcie sędziowskim (jeden z arbitrów przyznał zwycięstwo Kryspinowi).

Debiutujący w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Kryspin, po raz kolejny udowodnił, iż jest niezwykle utalentowany, co w połączeniu z pracowitością i odpowiednim szkoleniem, dało mu tytuł Wicemistrza kraju.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO