wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

XVII Turniej Karate Kyokushin w Józefowie

turniej jozefow5 listopada 2016 roku w Józefowie pod Warszawą odbył się XVII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Zawody odbyły się z udziałem 471 zawodników z 39 klubów z Warszawy, Zielonki, Ząbek, Ciechanowa, Wrocławia, Olsztyna, Białegostoku, Ostrołęki, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Piaseczna, Błonia, Brwinowa, Malborka, Augustowa, Leżajska, Łomży, Białej Podlaskiej, Ostródy, Ostowi Mazowieckiej, Jonkowa, Olecka, Lublina, Krosna, Włocławka, Bielska Białej, Broku, Iławy, Józefowa, Otwocka, Karczewa, Kalisza, Chełma, Szczytna, Chwaszczyna, Wesołej, Michałowic, Przasnysza oraz dwóch rosyjskich zawodników z Tweru.

Sędzią głównym był shihan Jan Mazurkiewicz z Włocławka.

Organizatorem był Klub Sportów Walki Bushi kierowany przez sensei Pawła Juszczyka. Zawody odbywały się formule full contact według przepisów światowej organizacji IKO.

Skromna dziewięcioosobowa ekipa z Leżajskiego Klub Kyokushin Karate zdobyła 2 złote, 4 srebrne i dwa brązowe medale. Złoto wywalczyli Oliwia Wojtas i Kornel Brzyski, drugie miejsca Mikołaj Sroka, Anna Szczuka, Patryk Siwiec, Mikołaj Złotek, a na trzecim miejscu podium stanęli Mateusz Ner i Magdalena Zielińska. Oprócz wymienionych medalistów w drużynie uczestniczył Kacper Potaczała oraz sekundanci sensei Dariusz Burda, Marek Ner, Wojciech Sroka i Jan Brzyski.

Krośnieński Klub Karate Kyokushin reprezentowało 4 zawodników, którzy łącznie zdobyli 3 puchary indywidualnie w kumite.

Złoto wywalczył Aleks Łączak, który przywożąc po raz kolejny z rzędu najwyższe trofeum, potwierdził, iż dzięki regularnym treningom i zaangażowaniu jego forma rośnie z turnieju na turniej.

Jakub Prajsnar w kategorii do 35 kg trafił na wymagających przeciwników, jednakże mimo różnicy wagi i wzrostu uplasował się na drugim stopniu podium.

Najmłodsza reprezentantka - Emila Gazda z podwarszawskiego turnieju wróciła ze srebrnym medalem.

W Józefowie startowała także utytułowana zawodniczka Zofia Pitera, jednakże tym razem zabrakło sportowego szczęścia - Zosia zajęła 4 "ulubione" miejsce każdego sportowca.

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie Klubu, walkę i kolejne trofea oraz ich rodzicom za zaangażowanie, motywację i opiekę nad zawodnikami.