layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Patryk Dobrzański brązowym medalistą Mistrzostw Polski

kumite22 października 2016 r. w Olsztynie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z udziałem 201 zawodników z 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Podczas zawodów odbył się również XI Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. Organizatorem tych trzech imprez był Olsztyński Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Marka Wieczorka.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało trzech zawodników  pod opieką shihana Romana Woźniaka jako sędziego.

Wyjątkowe słowa uznania i gratulacje dla Patryka Dobrzańskiego, który, mimo iż zmagał się z kontuzją, pokonał dwóch wymagających rywali, Jednak w walce o finał kontuzja nie pozwoliła mu dokończyć walki, ostatecznie zdobywając brązowy medal w kumite juniorów do 60 kg. Drugi reprezentant w kumite, Paweł Machaj, po niezgodnym z przepisami kumite kopnięciu przez przeciwnika i jego dyskwalifikacji, wygrał tą walkę, jednak do następnej walki już o medal został nie dopuszczony jako niezdolny. W tym przypadku sprawdziło się powiedzenie " gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".

Jedyna reprezentantka Krośnieńskiego KKK  w rywalizacji kata, Agata Kandefer, zajęła najbardziej nie lubiane przez sportowców, czwarte miejsce. Do wskoczenia na najniższy stopień podium zabrakło pół punktu, jednakże należy podkreślić fakt, iż czwarte miejsce w krajowej rywalizacji 24 zawodniczek w kata to niewątpliwie powód do dumy i duży sukces zawodniczki.

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO