Mistrzostwa Polski w Sumo

W Pyrzycach koło Szczecina w dniach 21 - 22 czerwca 2014 r. rozegrano Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo. Doskonale w turnieju  walczyły sumitki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Syrena” Gnojnica, zdobywając dwa tytuły mistrzowskie i jeden srebrny medal.

Mistrzynią kraju w najlżejszej kategorii wagowej do 50 kg została Klaudia Pieprzak, pewnie zwyciężając w pięciu kolejnych pojedynkach.

Swoje reprezentacyjne aspiracje potwierdziła walcząca w kat. wag. do 70 kg Anna Bober. Na turnieju w Pyrzycach imponowała ambicją i walecznością. W walce finałowej pokonała aktualną wicemistrzynię Europy reprezentantkę Zamościa. O krok od pełnego szczęścia była Klaudia Król, która w bardzo mocno obsadzonej kat. wag. do 60 kg wywalczyła srebrny medal.

Oprócz medali stawką zawodów były punkty do systemu współzawodnictwa sportowego. Skromna 3 osobowa reprezentacja z Gnojnicy zdobyła 42 punkty, co pozwoliło zająć II miejsce w punktacji drużynowej kobiet. Startowały reprezentacje 27 klubów z całego kraju.

Cała trójka zakwalifikowała się na październikowe Mistrzostwa Europy.