60 – jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce sportowej

mp-akrobatyka-1Kamil i Krystian Kłeczkowie reprezentanci Stali Rzeszów zdobyli dla Podkarpacia setny tytuł mistrza Polski seniorów w akrobatyce sportowej w konkurencji skoków synchronicznych na trampolinie. To co nie udało się rok temu w Rzeszowie spełniło się w Warszawie, która była gospodarzem jubileuszowych, 60 mistrzostw Polski.

99 tytuł zdobyła drużyna Stali w skokach na trampolinie w składzie Krystian Kłeczek, Paweł Marczydło, Kamil Kłeczek i Norbert Dziki. Drugą setkę,  czyli tytuł 101 wywalczyła dwójka mieszana Stali – Iga Klesyk i Jakub Tronina. To były bardzo udane zawody dla rzeszowskich akrobatów , oprócz trzech tytułów mistrzowskich  wywalczyli także trzy tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal.

Złoty medal wywalczyły także Katarzyna Lelek i Michalina Kliś w skokach synchronicznych, ale ze względu na to, że w tej konkurencji startowały tylko dwa zespoły, zgodnie z regulaminem, nie zostały one mistrzyniami Polski.

Srebrne medale i zarazem tytuły wicemistrzowskie zdobyły: Katarzyna Augustyniak, Alicja Sokołowska i Patrycja Kloc z  KS „Piramida” Rzeszów w trójkach kobiet, Wiktoria Żółkiewicz i Sylwia Brożek  reprezentantki KAS AZS UR w dwójkach kobiet oraz Katarzyna Bosek, Dominika Warchoł i Natalia Kozak ze Stali Rzeszów w skokach drużynowych na trampolinie.

Po brąz w dwójkach kobiet sięgnęły reprezentantki Stali Maja Stasicka i Malwina Sala.

Tuż za podium w skokach drużynowych na trampolinie uplasowały się Michalina Kliś, Klaudia Pęcak i Katarzyna Lelek ze Stali.

Miejsca pozostałych zawodników: Karolina Szela i Michał Skowron piąte miejsce w dwójkach mieszanych – KAS AZS UR.

Na szóstych pozycjach uplasowali się :Paweł Marczydło w skokach na trampolinie, Zuzanna Kustra i Bartosz Ludera  w dwójkach mieszanych , Katarzyna Lelek w skokach na trampolinie, siódme miejsce przypadło Michalinie Kliś także w skokach na trampolinie – wszyscy Stal.

Miejsca ósme wywalczyli Aleksandra Szczypek i Mateusz Dudek w dwójkach mieszanych – TG „Sokół” oraz Karolina Lewicka, Gabriela Rzeźnikiewicz, Aleksandra Warchoł w trójkach kobiet – Stal.

Równolegle z mistrzostwami  kraju seniorów odbywała się rywalizacja w grupie wiekowej 11 – 16 lat / zespoły / oraz w klasie I / trampolina /. Pierwsze miejsce w dwójkach mieszanych przypadło Wanesie Kamińskiej i Aleksandrowi Szczerbatemu z KAS AZS UR , a także Natalii Kozak i Katarzynie Bosek w skokach synchronicznych – Stal. Na trzecim miejscu uplasowała się także dwójka mieszana Lena Skowrońska i Kacper Kuryśko – KS „Piramida” Rzeszów.

Pozostałe lokaty rzeszowskich akrobatów: Dominika Franiszyn i Julia Kolek w dwójkach kobiet czwarte miejsce Klaudia Pęcak piąte, Dominika Warchoł ósme w skokach indywidualnych na trampolinie, zaś w skokach synchronicznych / Klaudia i Dominika / zajęły piąte miejsce – wszystkie Stal.

W punktacji drużynowej klubów drugie miejsce przypadło Stali Rzeszów zarówno w skokach na trampolinie, jak i w ćwiczeniach zespołowych na planszy.

mp-akrobatyka-1  mp-akrobatyka-2  mp-akrobatyka-3

Przygotował:
Marek Grzesik
Oddział Sportu