Powiat Sanocki Najlepszy

01W Lesku 31 maja 2014r. odbył się VI Samorządowy Turniej o Puchar Bieszczadów w Piłce Nożnej. Zwycięzcą turnieju została drużyna reprezentująca Powiat Sanocki.

Boisko zapełniło się sympatykami piłki nożnej w różnym wieku. Przybyli by w duchu sportowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair play powalczyć o tytuł najlepszej drużyny oraz przyjemnie i zdrowo spędzić czas.

Podczas każdej konfrontacji na twarzach zawodników widoczne były emocje, zaangażowanie oraz wola zwycięstwa. Emocje udzielały się również kibicom licznie zgromadzonym na boisku. Nie zabrakło owacji, okrzyków radości i jęków zawodu. Mimo, że w turnieju brali udział amatorzy, nie zabrakło akcji rodem z największych stadionów Europy. Zdecydowana większość spotkań była bardzo zacięta i wyrównana. Bramkarze popisywali się pięknymi paradami, padały efektowne bramki, a widzowie mogli podziwiać wiele składnych i ciekawych akcji.

Mocny skład wystawił Urząd Marszałkowski. Wypada tu zwrócić uwagę na taktyczny instynkt  Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Mariusza Bednarza, kierującego poczynaniami drużyny zarówno na boisku jak i poza nim.

O oprawę turnieju zadbał Tomasz Wojtanowski, którego celny, często ironiczny komentarz wprawiał kibiców w dobry nastrój. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Bartosz Usyk. Wszyscy uczestnicy zmagań chwalili sobie znakomitą atmosferę, przyjmując zaproszenie do udziału w przyszłorocznych zawodach..

Wyniki zawodów:

Urząd Marszałkowski – Ustrzyki Dolne 1:1
Powiat Leski – Powiat Sanocki  5:7
Powiat Leski – Ustrzyki Dolne 2:2
Urząd Marszałkowski – Powiat Sanocki  1:6
Ustrzyki Dolne – Powiat Sanocki  2:3
Urząd Marszałkowski – Powiat Leski 1:6

Końcowa kolejność:

1. Powiat Sanocki
2. Powiat Leski
3. Ustrzyki Dolne
4. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Przygotował:
Marek Grzesik
Oddział Sportu