layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Bratysławie - PGSI 2014

salos-1W dniach 30 kwietnia do 5 maja 2014 r. w Bratysławie odbyły się XXV Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej  w czterech dyscyplinach sportowych i dwóch kategoriach wiekowych: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka i tenis stołowy.

Udział w nich wzięło ponad 1300 zawodników i 200 wolontariuszy z 11 krajów ( Austria, Belgia, Czechy, Chorwacja, Włochy, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowenia, Słowacja, Hiszpania).

Reprezentacja polskiego SALOS-u liczyła 105 osób w tym grupa Salos "Don Bosco" z Rzeszowa w liczbie 11 osób ( Kamil, Wojciech, Jakub, Karol, Mateusz, Sławomir, Tomasz, Daniel oraz Marek, Radosław i Paweł SDB).

Uroczyste otwarcie nastąpiło 1.05.2014 r. i było ono transmitowane przez telewizję. W tej uroczystości wzięli udział m.in. ambasadorowie państw uczestniczących w igrzyskach - Włoch, Belgii, Chorwacji.

2 maja 2014 r. Polska reprezentacja została przyjęta przez ambasadora RP w Bratysławie Tomasza Chłonia. W tym spotkaniu uczestniczyli:  pan Profesor Zbigniew Dziubiński, ks. Edward Pleń, siostra Maria Kapczyńska, ks. Paweł Gacek, ks. Grzegorz Radziszewski, pan Marek, pan Radosław, pani Dominika - wolontariuszka oraz drużyna Salos "Don Bosco" z Rzeszowa.

3 maja 2014 r. w Uroczystość Królowej Polski Polacy uczestniczyli we Mszy św. jako dziękczynienie SALOS RP za kanonizację św. Jana Pawła II, wielkiego miłośnika sportu.

4 maja2014  w Niedzielę   uroczystej Mszy św. przewodniczył były  ks. Generał Salezjanów Pascual Chavez, który też wygłosił Słowo Boże.

Ważne podkreślenia jest i to, że ks. Generał oglądał mecz finałowy w siatkówkę chłopców pomiędzy SALOS Rzeszów i SALOS Płock, zakończony zwycięstwem Salos "Don Bosco" ( 2-1).

Najbliższe XXVI PGSI odbędzie się z Turynie, we Włoszech, symbolicznie, bo Salezjanie na całym świecie będą odchodzić 200 lat od narodzin św. Jana Bosko - założyciela, który pracował, służył i zmarł w Turynie. Już zapraszam do Turynu w dniach od 29.04 do 4.05.2015 r.

Szczegółowe wyniki igrzysk znajdują się na stronie: www.pgsi2014.sk

Każdy może być Mistrzem Świata, ale najpierw ciężka praca, treningi, spotkania, ... Już teraz zapraszam na zajęcia poszczególnych sekcji sportowych. Więcej informacji na naszej stronie: www.salos.rzeszow.pl

Zapraszam także rodziców i ludzi dobrej woli  do współpracy, szczególnie w przygotowaniu Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą się w Rzeszowie w dniach od 19.09.2014 r. do 21.09.2014 r.

Przygotował:
Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO