4 medale w Slovenia Para Open

04Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział Karoliny Pęk w turnieju ITTF Slovenia Para Open, rozgrywanym w słoweńskiej miejscowości Lasko.

Mająca 16 lat reprezentantka Polski zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg sięgnęła po złoty medal w rywalizacji toczonej w klasie 9.

Wynik Karoliny Pęk został podkreślony przez oficjalną stronę internetową Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), która uznała występ młodej Polki za "największą niespodziankę" turnieju gry pojedynczej kobiet. Młoda zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg występ w Lasko rozpoczęła od zmagań grupowych, w których pokonała po 3:0 Brazylijkę Jennyfer Marques Parinos oraz Niemkę Sonję Scholten, a uległa w pięciu setach wyżej rozstawionej Rosjance Oldze Komlewej, uzyskując awans z 2 miejsca do fazy pucharowej.
W niej zaprezentowała znakomitą dyspozycję, w półfinale uporała się z Turczynką Neslihan Kavas (3:0), a w finale ponownie przyszło jej się zmierzyć z Komlewą.

Po pierwszym secie, wygranym przez Polkę w stosunku 11:6, kolejne partie były już o wiele bardziej zacięte. Ostatecznie jednak Karolina wygrała drugą partię i miała przewagi do 12, a trzecią do 11.

W Lasko po medal sięgnął także inny reprezentant Polski zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka, który w kategorii mężczyzn w klasie 4 wywalczył "brąz".

W zmaganiach grupowych pokonał po 3:0 Rumuna Johannesa Petrusa Ifrosa oraz Szwajcara Michaela Faesslera a uległ 1:3 Turkowi Nesimowi Turan, uzyskując awans z 2 miejsca do fazy pucharowej. W fazie pucharowej pokonał kolegę klubowego z IKS Macieja Nalepkę 3:0, który w rozgrywkach grupowych wygrał 3:0 Turkiem Suleymanem Vuralem i przegrał 1:3 z Francuzem Maximem Thomasem.

Krzysztof Żyłka następnie pokonał 3:2 Słowaka Petera Mihalika i uległ w walce o finał Turkowi Abdullah Ozturkowi.

W Lasko podczas ITTF Slovenia Para Open obok medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli jeszcze dwa medale w turnieju drużynowym.
Karolina Pęk wraz z Dajaną Jastrzębską Start Katowice wywalczyły w łączonej klasie 8-9 srebrne krążki natomiast  z medalami brązowymi wrócą do Polski Krzysztof Żyłka i Macie Nalepka, startujący w drużynie na wózkach w klasie 4.

To kolejne medale zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w zawodach międzynarodowych w tym roku. Gratulacje dla całej trójki.

Następne kolejne zawody w maju to 14 - 18 maja Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2014  w Bratysławie i23-25 maja 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Raszkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Natomiast w Tarnobrzegu 30 maja – 1 czerwca na obchody 10 – lecia IKS Jezioro Tarnobrzeg organizujemy Turniej Drużynowy w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych TEAM CUP PARA TABLE TENNIS Tarnobrzeg 2014, w którym wystąpi zaproszonych osiem najlepszych krajowych drużyn krajowych z ostatnich Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych.