layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

W Nowej Dębie wystartowały mistrzostwa Polski juniorów w boksie amatorskim

rekawiceMistrzostwa Polski Juniorów w boksie odbywać się będą w dniach 13-18 maja (wtorek-niedziela) w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. To pierwsze tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim połączone z egzaminem na sędziów międzynarodowych, przeprowadzone przez egzaminatorów z zagranicy m.in. z Korei Południowej, Francji i Belgi.

Udział w mistrzostwach skierowany jest do zawodników z całej Polski, urodzonych w latach 1996-2000r. zgłoszonych przez kluby lub właściwe Organizacje Związków Bokserskich. W rozgrywkach walczyć będzie ok. 150 zawodników.

Celem organizowanych zawodów jest popularyzacja pięściarstwa w regionie, realizacja krajowego systemu współzawodnictwa sportowego w grupie 17-18 lat, wyłonienie najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej, zdobycie przez zawodników klas sportowych oraz przeprowadzenie doboru zawodników do kadry narodowej.

W gronie najlepszych w Polsce są przedstawiciele województwa Podkarpackiego. Przez sito eliminacji przeszło trzech zawodników Wisłoka Rzeszów – Oskar van Nguyen (kat. 60 kg), Dominik Kida (64 kg), Marcin Majka (69 kg), a także trzech bokserów Budo Krosno – Mateusz Krawiec (52 kg), Maksymilian Gibadło (64 kg) i Bartłomiej Wojnarowski (75 kg).

Każdego z tych zawodników stać by powalczyć o medale, wśród faworytów na pewno można wyliczać Gibadło, Majkę i Kidę – mówi szef Podkarpackiego Związku Bokserskiego Zbigniew Szmigiel.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło w środę, 14 maja o godzinie 11. Walki półfinałowe odbędą się 17 maja, finałowe 18 maja od godziny 11 do 14.MSiT LOGO