Mistrzostwa Europy seniorów i młodzieżowców w sumo

W dniach 25-27 kwietnia 2014 r. w Warszawie rozegrano Mistrzostwa Europy seniorów i młodzieżowców w sumo. Doskonale w turnieju walczyła Karolina Pieprzak- zawodniczka LUKS „Syrena” Gnojnica, zdobywając mistrzowski tytuł wśród młodzieżowców w turnieju indywidualnym U23 oraz srebro w drużynie i brąz w U21.

Zawodniczka potwierdziła swój prymat w kategorii wagowej do 60 kg i podobnie jak przed rokiem wywalczyła złoto. Finałową walkę z reprezentantką Ukrainy rozstrzygnęła w czasie trzech sekund. Występując w drużynie wygrała wszystkie pojedynki walnie przyczyniając się do wywalczenia przez Polki tytułu drużynowych wicemistrzyń Europy. Tym występem zapewniła sobie start w sierpniowych mistrzostwach świata w Taj- Pej na Tajwanie.

Bardzo dobrze walczyli w mistrzostwach pozostali zawodnicy Syreny: Katarzyna Pieprzak 55 kg wśród seniorek oraz Kamil Ochał 100 kg, wśród młodzieżowców, którzy zdobyli brązowe medale. Na piątym miejscu turniej zakończyła walcząca wśród młodzieżowców Barbara Godek 55 kg, a na 11 Damian Ochał 92 kg w grupie seniorów.

Przygotował:
Marek Grzesik
Oddział Sportu