wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Mistrzostwa Polski w skokach do wody

W dniach 04–06.12.2020 r. na terenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”, najlepsi zawodnicy w naszym kraju rywalizowali w Mistrzostwach Polski w skokach do wody.

W zawodach wystartowało 17 zawodników reprezentujących miasto Rzeszów oraz klub sportowy „Skoki do wody Stal Rzeszów”. Skoczkowie rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, w konkursach  na trampolinach 1m i 3m, wieży oraz skokach synchronicznych.

W najmłodszej kategorii wiekowej D – brązowy medal na trampolinie 1m wywalczyła Gabriela Stec.
Na trampolinie 3-metrowej Gabriela zajęła 4 miejsce przegrywając nieznacznie walkę o medal.

W kategorii C komplet trzech złotych medali wywalczył Eryk Dróżdż, który zwyciężał w konkursach na obu trampolinach oraz wieży.

W rywalizacji dziewcząt dwa srebrne medale wyskakała Gabriela Skalska (trampolina 1m i 3m), a Emilia Deręgowska  zdobyła srebro w konkursie skoków z wieży i brąz na trampolinie 1m.

W kategorii B trzy medale przywiozła z Łodzi Weronika Bojda (srebro na trampolinie 3m, srebro w synchronie, oraz brąz na trampolinie 1m). Dwa srebrne medale zdobyła Milena Pilch (trampolina 1m i synchron).

W kategorii A dziewcząt pełne komplety medali znalazły się w rękach rzeszowskich zawodniczek: Aleksandra Błażowska zdobyła dwa złota na obu trampolinach, do których dorzuciła jeszcze srebro i brąz w kategorii OPEN.

Karolinie  Wolskiej  bardzo spodobał się kolor srebrny, bo aż trzy medale tego koloru przywiozła z Łodzi (trampolina 1m i 3m, OPEN 3m). Dodatkowo zdobyła jeszcze brąz w kategorii OPEN na trampolinie 1m. Aleksandra Puterla na obu trampolinach wywalczyła brązowe medale. W konkursie skoków z wieży złoty medal wśród dziewczyn zdobyła Maria Łukaszewicz, a wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Filip Jachim.

Wśród Młodzieżowców trzy srebrne medale wywalczył Robert Łukaszewicz (trampoliny 1m i 3m oraz wieża). Robert wspólnie z Filipem Jachimem triumfowali w konkursie skoków synchronicznych z wieży w kategorii OPEN.

Ponadto Filip dorzucił jeszcze złoto startując na wieży, w synchronie w kategorii A/B,  tym razem w duecie z Maksymilianem Sawoniwiczem (AZS Łódź) oraz brąz w kategorii OPEN na trampolinie 1m.