layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Regaty kajakarskie

Na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego rozegrano regaty kajakarskie w ramach VII Otwartych Mistrzostw Podkarpacia o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. 

Piękna złota jesień, słońce, temperatura do 25-ciu stopni przyciągnęły na start ponad 120 zawodniczek i zawodników z 8 klubów, chociaż były momenty, że wiatr i wysoka fala mocno dały się we znaki startującym. Poza ekipą KK Jezioro Tarnobrzeg, tradycyjnie na najważniejszych regatach w regionie zameldowali się reprezentanci LTK Fala Lublin, KS Energetyka Gryfino i RKK Rzeszów - informuje prezes KK Jezioro Tarnobrzeg - Małgorzata Kwasek.

Po raz pierwszy w tarnobrzeskich regatach udział wzięły kluby ze Śląskiego Związku Kajakowego tj. UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, MOSM Tychy, UKS 4 Katowice i MKS Czechowice-Dziedzice.


         Najczęściej punktującą ekipą okazali się gospodarze z KK Jezioro Tarnobrzeg, sięgając po raz kolejny po puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, w rywalizacji klubowej wyprzedzając na podium ekipy Fali Lublin i Energetyka Gryfino.
          - Cieszę się, że punktują coraz młodsi zawodnicy idąc w ślady swoich starszych koleżanek - mówi trener tarnobrzeskiego klubu - Piotr Kwasek.

W tym sezonie zawodników Kk Jezioro Tarnobrzeg czeka jeszcze jeden start. W sumie rozegrano 36 biegów w seriach eliminacyjnych i finałowych.

Poza zmaganiami w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów młodszych rywalizowali również mastersi, a w kajakach turystycznych "rodzic+dziecko".


Przygotował Marek Grzesik Oddział Sportu.MSiT LOGO