Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych

2020 02 16 kajakiW  niedzielę 16 lutego ponad 250 zawodników z całej polski wystartowało w  I Pucharze Polski  i 3. Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych. W imprezie, która odbyła się w hali sportowej Politechniki Poznańskiej  bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, zdobywając cztery medale: trzy złote i jeden brązowy.

I tak kolejno w kategorii młodziczek złoty medal wywalczyła Otylia Błażejczak. W kategorii Juniorek Młodszych złoty medal Zuzanna Błażejczak a Urszula Opałka zajęła czwarte miejsce. W juniorkach brąz zdobyła Magdalena Szczęsna. W sztafecie kobiet na 3000m te same cztery zawodniczki zdobyły pierwsze i zarazem złoty medal dopływając do mety z dużą przewagą . Pomimo tego że połowa drużyny zmagała się dodatkowo z grypą, był to bardzo dobry i udany wysęp. Co rokuje dobrze na nadchodzący sezon.