Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych

2020 01 24 badmintonW dniach 24-26.01.2020 w Żyrakowie  Podkarpacki Związek Badmintona był organizatorem Otwartego Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie. W turnieju wzięło udział 166 zawodniczek i zawodników z 43 klubów badmintonowych całej Polski.

Byli to najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii juniorów młodszych i młodzików młodszych w naszym kraju. Z radością i wielką satysfakcją odnotowaliśmy fakt, że do Żyrakowa po raz kolejny zjechali najlepsi polscy badmintoniści w tych kategoriach wiekowych. Zabrakło jedynie badmintonowych przedstawicieli z województw: warmińsko - mazurskiego i kujawsko - pomorskiego. Dzięki wsparciu głównie z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Urzędu Gminy Żyraków, a także Starostwa Powiatowego w Dębicy, Dyrekcji Zespołu Szkół w Żyrakowie oraz firmy "Tabsol" Zarząd Podkarpackiego Związku Badmintona mógł zorganizować zawody badmintonowe tak wysokiej rangi bardzo dobrze pod względem organizacyjnym.

Do doskonałego poziomu organizacyjnego Grand Prix dostosowali się również jego najważniejsi aktorzy, czyli zawodniczki i zawodnicy, stwarzając wiele badmintonowych meczów na najwyższym krajowym poziomie, w znakomitej sportowej atmosferze i w duchu "fair play". Wszyscy uczestnicy tego badmintonowego święta na Podkarpaciu i w Żyrakowie wyjechali z trzydniowego pobytu na ziemi podkarpackiej zadowoleni niezależnie od końcowego wyniku sportowego, co podkreślali na każdym kroku, dziękując organizatorom za gościnność i wzorową organizację.

Końcowe wyniki Otwartego Grand Prix

Juniorzy młodsi:

Gra pojedyncza chłopców:

1 miejsce - Dominik Kwinta ( UKS KSBad Kraków)

2 miejsce -  Adrian Krawczyk ( ABRM Warszawa)

3-4 miejsce - Dawid Perkowski ( UKS Hubal Białystok) i Maksymilian Danielak ( KKS Ruch Piotrków Tryb.)

Gra pojedyncza dziewcząt:

1 miejsce -  Ulyana Volskaya ( SKB Suwałki )

2 miejsce -  Marta Styczyńska ( ABRM Warszawa)

3-4 miejsce - Maja Janko (LKS Technik Głubczyce) i Julia Wójcik ( BENINCA UKS Feniks K-K)

Gra podwójna chłopców:

1 miejsce - Dawid Perkowski ( UKS Hubal Białystok) / Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce)

2 miejsce - Kacper Górniak (KS Chojnik Jelenia Góra ) / Piotr Henke ( KS Chojnik Jelenia Góra)

3-4 miejsce - Michał Aleksandrowicz ( SKB Suwałki )  / Mateusz Hołub (SKB Suwałki) Maksymilian Danielak ( KKS Ruch Piotrków Tryb.) / Kamil Kisielewski ( UKS Hubal Białystok)

Gra podwójna dziewcząt:

1 miejsce - Martyna Kowalczyk (UKS Kometa Sianów) / Ulyana Volskaya ( SKB Suwałki )

2 miejsce - Justyna Bierno (BKB Set Mazańcowice) / Małgorzata Muszyńska ( UKS Plesbad Pszczyna)

3-4 miejsce - Antonina Marszałek (UKS Plesbad Pszczyna) / Aleksandra Wrońska ( UKS Plesbad Pszczyna) i  Emilia Skrzek ( UKS Orbitek Straszęcin) / Klaudia Zator ( UKS Orbitek Straszęcin)

Gra mieszana:

1 miejsce -  Michał Aleksandrowicz ( SKB Suwałki )  / Ulyana Volskaya ( SKB Suwałki )

2 miejsce - Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce) / Julia Wójcik (BENINCA UKS Feniks K-K)

3-4 miejsce -  Kacper Górniak (KS Chojnik Jelenia Góra ) / Martyna Kowalczyk (UKS Kometa Sianów) Jan Frańczak (UKS Wschodnia 12 Kielce) / Maja Janko (LKS Technik Głubczyce)

 

Młodzicy młodsi:

Gra pojedyncza chłopców:

1 miejsce - Sebastian Pinkowicz ( UKS Unia Bieruń)

2 miejsce - Krzysztof Podkowiński ( UKS Hubal Białystok)

3-4 miejsce - Kamil Markus ( UKS Korona Pabianice) i Mikołaj Morawski (KS Badminton Kobierzyce)

Gra pojedyncza dziewcząt:

1 miejsce -  Oliwia Zielińska ( LKS Technik Głubczyce)

2 miejsce - Alicja Syrek ( UKS Unia Bieruń)

3-4 miejsce - Ewa Bartłomiejczuk ( MKS Orlicz Suchedniów) Lena Makowska ( AZSUW Warszawa)

Gra podwójna chłopców:

1 miejsce -  Mikołaj Morawski ( KS Badminton Kobierzyce )/ Krzysztof Podkowiński ( UKS Hubal Białystok)

2 miejsce -  Wojciech Budny ( (BENINCA UKS Feniks K-K) / Rafał Mielnik ( LKS Technik Głubczyce)

3-4 miejsce - Bartosz Kufel ( UKS Orbitek Straszęcin) / Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba) i Tymoteusz Cybulski ( BENINCA UKS Feniks K-K )/ Paweł Kiszczyk ( LKS Technik Głubczyce)

Gra podwójna dziewcząt:

1 miejsce - Lena Jachimek ( KS Badminton School Gdynia) / Kaja Ziółkowska ( UKS Wschodnia 12 Kielce)

2 miejsce - Hanna Banaszak ( MMKS Kędzierzyn-Koźle ) / Sonia Żwan ( AZSUW Warszawa)

3-4 miejsce - Anna Paruszewska ( LKS Technik Głubczyce) / Oliwia Zielińska ( LKS Technik Głubczyce) Agata Kozicka ( UKS Unia Bieruń ) / Alicja Syrek ( UKS Unia Bieruń)

Gra mieszana:
1 miejsce -  Mikołaj Morawski ( KS Badminton Kobierzyce ) / Sonia Żwan ( AZSUW Warszawa)
2 miejsce - Kacper Drymajło ( SSKS Badminton Przemyśl )/ Lena Jachimek ( KS Badminton School Gdynia)
3-4 miejsce - Bartosz Kufel ( UKS Orbitek Straszęcin) / Oliwia Krystek ( UKS Orbitek Straszęcin) i Jan Szeszko ( SKB Suwałki) / Aleksandra Wilczewska ( SKB Suwałki)

Opracował

Marek Grzesik
Oddział Sportu