layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Lilly May Niezabitowska powtórzyła ubiegłoroczny sukces!!!

2020 01 08 zeglarstwoOd 26.12.2019 do 04.01.2020 trwało w Hiszpańskim Cadiz zgrupowanie oraz start w regatach New Year`s Race - Bay of Cadiz.

W zgrupowaniu pod okiem trenera Aleksandra  Ariana brały udział 3 zawodniczki z Podkarpacia reprezentujące  Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg: Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula i Aleksandra Mac. Regaty odbywały się w bardzo mocnych warunkach wietrznych do tego stopnia, że w drugim dniu regat zawodnicy nie opuścili portu.

W klasie Laser 4.7 startowało 53 zawodników z 4 krajów starego kontynentu: Hiszpanii, Polski, Belgii i Finlandii. Od pierwszego dnia regat świetnie żeglowały Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula zajmując po 1 dniu kolejno Lilly 2 miejsce Open i 1 wśród kobiet a Ola 4 miejsce open i 2 wśród kobiet, Aleksandra Mac po 2 miesięcznej przerwie i pierwszych regatach na tym akwenie po pierwszym dniu plasowała się na 38 miejscu open i 15 wśród kobiet.

W trzecim dniu regat wiatr trochę osłabł i rozegrano 3 kolejne wyścigi po, których czołowa stawka delikatnie się przetasowała ale bez zmian na podium.

Reasumując 1 miejsce i obronę tytułu mistrza regat w klasie laser 4.7 New Year`s Race wywalczyła Lilly May Niezabitowska!!!, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Bobula po zaciętej walce do ostatniego wyścigu z Hiszpanką Nadią Cilloniz, Aleksandra Mac zdobywając cenne nowe doświadczenia ukończyła rywalizację na bardo dobrym 11 miejscu w kategorii U16 wśród kobiet.

Trener Koordynator Kadr Wojewódzkich w Żeglarstwie Janusz Bobola 

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO