layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego KKK w 2019 roku

2019 12 22 karate18 grudnia 2019 roku w Korczynie, podczas egzaminu na stopnie dan i kyu, odbyło się podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate za 2019r. W mijającym roku wzięto udział w 28 zawodach karate kyokushin rozegranych w kraju i za granicą.

Starty odbywały kolejno się w: Moskwa - Rosja, Zambrów, Jasło, Chodel, Budapeszt - Węgry, Radzyń Podlaski, Leżajsk, Piaseczno, Dukla, Tomaszów Lubelski, Mińsk - Białoruś, Łabuńki k/Zamościa, Wrocław, Ruda Śląska, Katowice, Zhovkva – Ukraina, Dukla, Płoskie k/Zamościa, Szczecin, Ostróda, Biłgoraj, Maków Mazowiecki, Olsztyn, Tokio – Japonia, Mińsk – Białoruś, Włocławek, Łabuńki i Libiąż. W zawodach zdobyto 235 pucharów, bez uwzględnienia Przełęcz Cup w Dukli i Turnieju w Tomaszowie – brak wyników od organizatorów. Miejsca na podium, w tym roku, zajęło 47 zawodników Klubu (w tym 5 seniorów). Pierwsze miejsce w Rankingu zawodników Krośnieńskiego KKK za 2019 rok zajął, z ogromną przewagą punktową, Aleks Łączak.

Dziesiątka najlepszych zawodników Klubu do 18 lat za 2019 rok:

  1. 1. Łączak Aleks                      265 pkt.
  2. 1. Bilska Wiktoria                   130 pkt.
  3. 3. Mielech Izabela                  124 pkt.
  4. 4. Prajsnar Jakub                    91 pkt.
  5. 5. Trybus Blanka                    82 pkt.
  6. 6. Krupa Oliwia                      72 pkt.
  7. 7. Paradysz Korneliusz           68 pkt.
  8. 8. Pikuła Karol                       66 pkt.
  9. 9. Pitera Zofia                         65 pkt.
  10. 10. Korona Karina                  57 pkt.

Punktacja do Rankingu 2019

 

1

2

3

4

5-6

7-8

Mistrzostwa Świata

80

60

40

20

15

10

Mistrzostwa Europy

60

40

25

15

   

Mistrzostwa Polski

50

35

20

10

   

Puchar Europy

40

25

15

7

   

Puchar Polski

30

20

10

5

   

Makroregion,  MMM, zagraniczne, IKO Poland

9

6

3

     

Mistrzostwa Podkarpacia

7

4

2

     

Inne zawody

5

3

1

     

Największe sukcesy Klubu w 2019 r.:
* indywidualnie

Dwa złote medale w kumite i w kata na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie – Aleks Łączak

Złoty medal w kumite i brązowy medal w kata na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Makowie Mazowieckim – Kryspin Paradysz

Dwa brązowe medale w kumite i w kata na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu – Aleks Łączak

Brązowy medal w kumite na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu – Izabela Mielech

Srebrny medal w kata na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie – Wiktoria Bilska

Złoty medal w kumite na Pucharze Polski we Włocławku – Zofia Pitera

Srebrny medal w kumite na Pucharze Polski we Włocławku – Izabela Mielech

Srebrny medal w kumite na Pucharze Polski we Włocławku – Korneliusz Paradysz

Srebrny medal w kata na Pucharze Polski we Włocławku – Aleks Łączak

Srebrny medal w kata na Pucharze Polski we Włocławku – Wiktoria Bilska

Brązowy medal w kumite na Pucharze Polski we Włocławku – Gabriel Bożek

Brązowy medal w kumite na Pucharze Polski we Włocławku – Kacper Dobrzański

Brązowy medal w kumite na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Makowie Mazowieckim – Gracjan Bożek

* drużynowo:

I miejsce w Polsce we współzawodnictwie sportowym młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki;

I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie;

II miejsce na Pucharze Polski we Włocławku;

III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Makowie Mazowieckim;

I miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Leżajsku;

I miejsce na XXI  Mistrzostwach Podkarpacia w Dukli;

I miejsce na V Pucharze Podkarpacia w Jaśle;

W 2019 roku Klub zorganizował:

 – cztery obozy sportowe karate kyokushin w: Murzasichle, Solinie, Bukowinie Tatrzańskiej i Lubeni

 – Turniej Przełęcz Cup i XXI Mistrzostwa Podkarpacia w Dukli,

 – Zawody Mikołajkowe w Korczynie;

 – prowadzono regularne treningi karate kyokushin w siedmiu sekcjach Klubu w: Besku, Dukli, Jedliczu, Korczynie, Krośnie, Krempnej i Nowym Żmigrodzie.

Podczas podsumowania roku 2019 shihan Roman Woźniak, wraz z sensei Ireneuszem Kaszą, sensei Markiem Sawczukiem i sensei Adamem Buczyńskim wyróżnili dziesięciu najlepszych zawodników Klubu w 2019 roku – wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po zakończeniu podsumowania senpai Oliwia Krupa podziękowała shihan Romanowi Woźniakowi za cały rok treningowy.

Po podsumowaniu 2019 roku odbył się 4,5 godzinny egzamin na stopnie mistrzowskie i szkoleniowe. Zdający, w zależności od stopnia na który zdawali, po serii wymagających ćwiczeń ogólnorozwojowych, wykonywali skok przez kij lub pas, mae tobi geri (kopnięcie z wyskoku) w piłeczkę zawieszoną na lince, tamashiwari (łamanie calowych desek), kihon, ido - geiko, kata i kumite.

Na najwyższe stopnie zdali:

1 dan: Dariusz Ząbik, Piotr Mroczka

1 kyu:  Anna Szustakowska, Agata Choińska-Woźniak

2 kyu: Grzegorz Prajsnar

3 kyu:  Barbara Kasza, Dariusz Gazda, Rafał Dziura, Tomasz Pikuła, Korneliusz Paradysz

4 kyu: Aleksandra Szyndak, Maja Wajda, Aleks Łączak, Jakub Prajsnar

Należy podkreślić, iż zdający na najwyższe stopnie wykazali się doskonałym i solidnym przegotowywaniem – serdeczne gratulacje dla wszystkich!

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział Sportu



MSiT LOGO