layout-wrota-lipiec2014-tlo-sport

sport.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Podkarpacki Rajd Samochodowy

 

2019 12 07 moto31. Rajd Podkarpacki w tym roku odbył się w słonecznej lecz mroźnej pogodzie. Bladym świtem wszyscy uczestnicy Konkursowej Jazdy Samochodem i Super KJS pojawili się na odbiorze administracyjnym i badaniu kontrolnym.

Następnie zapoznali się z trasami i po odprawie wystartowali. Pierwszą próbą sprawnościową, którą mieli do pokonania zawodnicy była najbardziej medialna bo usytuowana w centrum miasta „Krosno - Okrzei”.

W całych zawodach załogi musiały zmierzyć się z tym zadaniem trzy razy. Następny do pokonania był odcinek drogi prowadzącej z Łączek Jagiellońskich do Rzepnika. Ta próba była rasowym odcinkiem specjalnym rodem z rajdów samochodowych.

Nadmienić trzeba, że była to szybka próba wymagająca od kierowcy i pilota maksimum skupienia. Zawodnicy mieli okazję spróbować swoich sił na tym odcinku aż trzykrotnie. Kolejną przygotowaną przez Automobilklub Małopolski była próba „Polanka – Maczka”, której dodatkowym utrudnieniem było jej zapętlenie. Tu określone sekwencje zakrętów trzeba było przejechać odpowiednią ilość razy. Jeżeli załoga pomyliła się i pojechała o raz za dużo to, to roztargnienie kosztowało ją tą dodatkową liczbę sekund jaką potrzebowali na kolejne okrążenie.

Niestety w przypadku, gdy załoga zrobiła o jedną pętlę za mało była karana dodatkowymi 3 minutami.

Na starcie 31. Rajdu Podkarpackiego stanęło 11 załóg w SuperKJS i 26 w Konkursowej Jeździe Samochodem.

Przygotował

Marek Grzesik
Oddział SportuMSiT LOGO